Aktualności - PKO Bydgoski Festiwal Biegowy - impreza na najwyższym poziomie.
PKO Bydgoski Festiwal Biegowy - impreza na najwyższym poziomie.
23 | 05 2016
Rewelacyjna organizacja, dokładnie oznaczona trasa, dobre zaplecze – takich imprez się nie zapomina.

Bydgoszcz, od zawsze kojarzona z lekkoatletyką, doczekała się swojego pierwszego festiwalu biegowego. 22 maja o godzinie 10:00 ze stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka na ulice miasta energicznie wybiegli biegacze. Najpierw ruszyli uczestnicy, którzy pokonywali dystans 10 km. Tuż po nich Bydgoszcz zalała fala półmaratończyków.

Przygotowana trasa była trudna. Pozornie szybka jednak w rzeczywistości bardzo wymagająca. Podbiegi spowodowały, że walka o życiówkę wcale nie była lekka i przyjemna. Ten bieg to było wyzwanie. Żar lejący się z nieba nie pomagał biegaczom. Tu jednak na wysokości zadania stanął organizator. Punkty z wodą rozstawione były średnio co 2,5km. Do tego kilka kurtyn wodnych. A tuż za metą na wycieńczonych biegaczy czekały baseny z wodą, izotoniki i ogromne ilości owoców.
Trasa była dobrze oznaczona. Jasno zaznaczone strefy startowe oraz poszczególne kilometry. Start odbył się płynnie, wolontariusze czuwali nad tym by wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Nie zabrakło też kibiców. Bydgoszczanie wspaniale wspierali biegaczy. Dopingował każdy! Starsi, młodsi, były także gwiazdy. Kilkaset metrów przed metą do podjęcia wyzwania o życiówkę zachęcał Krzysztof Łoniewski z Radiowej Trójki. Ze sceny biegaczy wspierał znakomity płotkarz - Paweł Januszewski oraz przenterka Paulina Chylewska. Na mecie uczestników witał wieloboista Sebastian Chmara oraz skoczek wzwyż Artur Partyka. Maciej Kurzajewski był pacemaker'em na 55 min. Walczył z upałem razem z biegaczami, którzy zamierzali pokonać dystans 10 km w tym właśnie czasie.

„Ta impreza przejdzie do historii” - było słychać jeszcze przed rozpoczęciem biegu.

Biegacze między sobą bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat organizacji, pakietów startowych, atmosfery. Nie bez powodu. Impreza, jako jedna z nielicznych w Polsce uzyskała certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”