Aktualności - Świetny bieg Błażej Brzezińskiego w Warszawie
Świetny bieg Błażej Brzezińskiego w Warszawie
25 | 09 2017

Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław) wygrał w chłodną i deszczową niedzielę 39. PZU Maraton Warszawski (IAAF Bronze Label). Czas Polaka – 2:11:26 – jest jego rekordem życiowym oraz 9. wynikiem w tegorocznych tabelach europejskich.   

 

Triumf Brzezińskiego można nazwać sensacją. W gronie faworytów stołecznego biegu byli stawiani, tradycyjnie, biegacze z Afryki, którzy bieg organizowany przez Fundację Maratonu Warszawskiego wygrywają od lat regularnie. Tymczasem Polak sprawił miłą niespodziankę triumfując z bardzo dobrym czasem. Rezultat zawodnika wrocławskiego Śląska może oznaczać dla niego kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Berlinie – European Athletics nie określiła jednak minimów w maratonie, a PZLA swoje wskaźniki dopiero ogłosi. Sam zawodnik przyznał po biegu, że jego celem jest walka o medal podczas przyszłorocznych zawodów w stolicy Niemiec. Wczoraj Polak na mecie, zlokalizowanej u stóp warszawskiego Starego Miasta, wyprzedził o blisko pół minuty Kenijczyka Justusa Kiproticha – ten uzyskał 2:11.52.

W gronie kobiet wygrała Etiopka Bekelu Beji Geletu (2:39:09), najlepsza z Polek – Ewa Jagielska – była trzecia z czasem 2:41:51.

za PZLA