Trening - sprawdzone plany treningowe dla biegaczy - Profesjonalne treningi w ramach akcji BiegamBolubię
Profesjonalne treningi w ramach akcji BiegamBolubię
17 | 10 2016

Od kwietnia, trwa w całej Polsce, kolejny - 7 już sezon akcji BiegamBoLubię. To największy w Polsce projekt, promujący ideę bezpiecznego biegania i trenowania. Głównym organizatorem akcji jest fundacja Wychowanie Przez Sport, dla której najważniejszym celem jest krzewienie kultury fizycznej a w szczególności dbanie o bezpieczeństwo i prawidłowe nawyki biegowe. W ramach realizowanej akcji zapewnione są cotygodniowe, bezpłatne, spotkania z trenerami. Udział w zajęciach mogą wsiąść wszyscy, którzy już biegają, lub dopiero chcieliby zacząć.

Jak działa BiegamBoLubię ?

Fundacja wraz z partnerami, Radiową Trójką i PKO Bankiem Polskim, zapewnia bezpłatne spotkania na stadionach w ponad 80 lokalizacjach w całej Polsce. Uczestnicy mają możliwość korzystania z wynajętej na zajęcia infrastruktury sportowej (stadiony), i ćwiczyć pod okiem zawodowców. Trenerzy BiegamBoLubię to profesjonaliści. Posiadają nie tylko fachową wiedzę i przygotowanie, ale sami biegają i osiągają sukcesy w Polsce i na arenach międzynarodowych.

Co robimy na zajęciach ?

Każdy z treningów przebiega według planu trenerów, którzy dostosowują poziom techniczny i objętościowy do każdej z grup. Schemat treningów ma jednak części obowiązkowe u każdego prowadzącego:

  • Prawidłowa rozgrzewka przed i schładzanie po treningu
  • Rozciąganie statyczne i dynamiczne
  • Technika biegu – korekta postawy i techniki
  • Ćwiczenia stabilizujące i mobilizujące

Oprócz tego omawiane są indywidualne plany treningowe i odżywianie, udzielane jest wsparcie przy przygotowaniu do zawodów oraz … wiele, wiele innych.

BiegamBoLubię NOCĄ

To kolejny biegowy projekt Fundacji. Spotkania odbywają w plenerze, i przybierają formułę „miejskiego biegania po parkach i terenach zielonych”. Treningi te podobnie jak zajęcia stadionowe są darmowe i otwarte. Dedykowane osobom, które po całym dniu ciężkiej pracy poszukują biegowych przeżyć w doskonałym towarzystwie, i bezpiecznych warunkach. Uczestnicy spotykają się od listopada do końca marca, w każdy poniedziałek o 20:00 i biegają oczywiście pod czujnym okiem trenerów z BBL-owych teamów.

Przyjdźcie na zajęcia BiegamBolubię bo warto!

Bieganie to przyjemność, dlatego nie wywierane jest ciśnienie na uczestnikach. Osoby na różnym poziomie biegowego zaawansowania inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń, jednak jeśli zawodnicy mają potrzebę „dokręcenia śruby” – trenerzy pomogą dobić pod HRmax.

Zapraszamy na zajęcia Biegam Bo Lubię. Naprawdę warto przyjść z Nami Biegać! Terminarz zajęć znajduje się na stronie www.biegambolubie.com.pl Informacje szczegółowe można również usłyszeć na antenie Polskiego Radia w programie 3 oraz na BBL-owym facebooku. Do zobaczenia.


Osobami odpowiedzialnymi za akcję z ramienia fundacji są:

Paweł Januszewski – lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 roku, koordynator akcji Biegam Bo Lubię .

Krzysztof Łoniewski - dziennikarz sportowy 3 programu Polskiego Radia.