Zdrowie, czyli jak biegać bezpiecznie - Dlaczego warto biegać?
Dlaczego warto biegać?
12 | 04 2016

Czy warto biegać?

Gdyby ktoś zapytał Cię: „Czy warto biegać?” Bez zastanowienia odpowiesz, że tak. Jednak czy potrafisz uzasadnić swoją odpowiedź? Tu może być już trochę trudniej.

Odpowiedź znajdziesz poniżej.

+10 do zdrowia!

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie. Bieganie podobnie jak i inne formy rekreacji ruchowej pielęgnują nasze serce. Badania wykazują, że znacznie zmniejszają ryzyko chorób serca, zwiększają odporność, obniżają poziom cholesterolu. Wiele osób, które zaczęły swoją biegową przygodę większą wagę przykłada do racjonalnego żywienia, co też przekłada się na poprawę sylwetki.

Jesteś sprawny jak gepard!

Bieganie ma ogromny wpływ na kondycję układu krążeniowo- oddechowego. Wzmacnia także układ kostno-mięśniowy. Trening biegowy daje energię do codziennego funkcjonowania. Biegając regularnie bardzo szybko zauważymy, że mimo zmęczenia w wyniku treningu, dysponujemy ogromnymi pokładami sił witalnych, które pozytywnie nastawiają nas do życia.

Stres to nie Twój problem!

Stres ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, na naszą kondycję psychiczną i nastawienie do świata. Bieganie jest świetną formą relaksu. Pokonując każdy kolejny kilometr wyciszamy się i uspokajamy nasze myśli. Ciało się męczy, ale głowa odpoczywa od pracy, monitora, codziennych problemów. Podczas treningu dostarczamy swojemu organizmowi potężnych ilości tlenu. To rozjaśnia umysł i poprawia zdolność kreatywnego myślenia.

Jesteś mistrzem organizacji!

Rodzina, praca, pozostałe obowiązki są bardzo czasochłonne. Jeśli chcesz w tym wszystkim mieć czas na bieganie to wymaga ono od Ciebie umiejętności perfekcyjnego zarządzania czasem.

Na początku nie jest łatwo, ale kiedy dojdziesz do wprawy zauważysz, że jesteś w stanie lepiej organizować całe swoje życie i w konsekwencji masz więcej wolnego czasu niż wcześniej.

Poznajesz ludzi!

Bieganie łączy. Gdy zakładamy strój biegowy wszyscy jesteśmy biegaczami. Tu nieważne jest jakie mamy wykształcenie, przeszłość, gdzie pracujemy i jakiej grubości jest nasz portfel. Podczas treningu czy zawodów wszyscy jesteśmy równi. Może się okazać, że człowiek, któremu pomagasz na biegowej ścieżce to twój przyszły pracodawca, nauczyciel Twojego dziecka albo lekarz do którego trafisz jak zachorujesz. Podczas biegania możesz spotkać ludzi, których nie masz szans poznać w innych okolicznościach.

Pewność siebie dostajesz gratis!

Biegając regularnie dość szybko zauważasz progres. Z dnia na dzień biegasz szybciej i dalej. Kiedyś po pierwszym kilometrze płuca niemal wyskakiwały Ci z piersi, a teraz swobodnie przebiegasz dychę. Wzrasta Twoja pewność siebie, wiara w swoje możliwości. W związku z tym łatwiej podejmujesz decyzje, jesteś bardziej otwarty na krytykę, stajesz się autorytetem w oczach swoich i innych.